I Ribe Svømmeklub har vi svømmehold fordelt over hele ugen og i både Ribe svømmebad og i varmtvandsbassinet på Margrethegården. Nedenstående en oversigt over vores forskellige hold. 

Mandag

17.30-18.10 Nybegyndere | Instruktør: Jeppe Dixen Rasmussen og Johanne Baden Jensen | Hjælpeinstruktør: 
18.15-18.55 Begyndere | Instruktør: Jeppe Dixen Rasmussen og Johanne Baden Jensen | Hjælpeinstruktør:

17.30-18.55 Ungdom | Instruktør: Kim Aarhus

Tirsdag

20.00-21.00 Kvindeholdet | Instruktør: Josefine Kjær Jensen, Therese Skov og Mette Brix Andersen

Onsdag

17.30-18.10 Plask og leg  | Instruktør: Birgitte Jastrup | Hjælpeinstruktør: Oscar Lanng
18.15-18.55 Nybegyndere / Begyndere | Instruktør: Anja Fogh | Hjælpeinstruktør: Caroline Guldberg Jepsen og Anne-Sofie Straadt Christensen

17.30-18.30 Voksne motionister | Instruktør: Herman S. Petersen og Bjarne Lanng

Torsdag

17.00-17.40 Nybegynder | Instruktør: Per Rasmussen og Tina Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Emilie Josefsen 
17.45-18.25 Begyndere | Instruktør: Per Rasmussen og Tina Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Emilie Josefsen
17.00-17.40 Lettere øvede | Instruktør: Anja Fogh, Søren Fogh og Anders Skov | Hjælpeinstruktør: Veronica Fabricius, Rikke Holdt og Magnus Prins
17.45-18.25 Øvede | Instruktør: Anja Fogh, Søren Fogh og Anders Skov | Hjælpeinstruktør: Veronica Fabricius

Fredag

17.00-17.40 Plask og leg | Instruktør: Anne Kathrine Christensen | Hjælpeinstruktør: 
17.45-18.45 Nybegyndere / Begyndere | Instruktør: Anita Skou Henriksen og Anne Kathrine Christensen | Hjælpeinstruktør: Sofie Skou Henriksen
17.00-17.40 Lettere øvede | Instruktør: Anita Skou Henriksen | Hjælpeinstruktør: Sofie Skou Henriksen

Søndag formiddag

9.50-10.30 Plask og leg | Instruktør: Per Rasmussen og Tina Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Nicolaj Choe Olesen
10.30-11.10 Nybegyndere | Instruktør: Per Rasmussen  og Tina Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Nicolaj Choe Olesen
11.10-11.50 Begyndere | Instruktør: Tina Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Nicolaj Choe Olesen

11.10-11.50 Lettere øvede | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør:

Søndag aften

17.00-17.40 Plask og leg | Instruktør: Allan Gade Jacobsen  | Hjælpeinstruktør: Ida Jacobsen og Emilie Brandt
17.40-18.20 Nybegyndere | Instruktør: Allan Gade Jacobsen | Hjælpeinstruktør: Ida Jacobsen og Emilie Brandt
18.20-19.00 Begyndere | Instruktør: Victor Lanng og Irene Johnsen | Hjælpeinstruktør: Oscar Lanng
17.00-17.40 Lettere øvede | Instruktør: Jesper Aarhus, Victor Lanng og Irene Johnsen | Hjælpeinstruktør: Oscar Lanng
17.40-18.20 Lettere øvede | Instruktør: Jesper Aarhus, Victor Lanng og Irene Johnsen  | Hjælpeinstruktør: Oscar Lanng
18.20-19.20 Øvede | Instruktør: Jesper Aarhus og Merete Guldberg 
19.20-20.20 Voksne begyndere og motionister | Instruktør: Merete Guldberg og Lena Horsbøl

Margrethegården – Babysvømning / Vandtilvænning


Tirsdag
18.00-18.30 Nemoer (1-2 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen
18.30-19.00 Sæler (2-3 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen

Onsdag

7.35-8.05 Haletudser (0-1 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen
8.00-8.30 Haletudser (0-1 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen
8.25-8.55 Haletudser (0-1 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen
8.50-9.20 Haletudser (0-1 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen







RIBE SVØMMEKLUB | JASMINPARKEN 51 |6760 RIBE | CVR-NR. 29 90 88 77