I Ribe Svømmeklub har vi svømmehold fordelt over hele ugen og i både Ribe svømmebad og i varmtvandsbassinet på Margrethegården. Nedenstående en oversigt over vores forskellige hold. 

Mandag

17.30-18.10 Nybegyndere | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør: 
18.15-18.55 Begyndere | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør:

17.30-18.55 Ungdom | Instruktør: Kim Aarhus

Tirsdag

17.30-18.10 Plask og leg | Instruktør: Marianne Jepsen | Hjælpeinstruktør: 
18.15-18.55 Nybegyndere | Instruktør: Marianne Jepsen | Hjælpeinstruktør: Anton Sylvester
17.30-18.10 Lettere øvede | Instruktør: Merete Guldberg og Caroline Guldberg| Hjælpeinstruktør: Anton Sylvester

18.15-18.55 Øvede | Instruktør: Merete Guldberg og Caroline Guldberg| Hjælpeinstruktør:
 
Onsdag
17.30-18.10 Plask og leg  | Instruktør: Birgitte Jastrup | Hjælpeinstruktør:
18.15-18.55 Nybegyndere  | Instruktør: Christoffer Brandt | Hjælpeinstruktør:

17.30-18.55 Voksne motionister | Instruktør: Herman S. Petersen og Bjarne Lanng

Torsdag

17.00-17.40 Nybegynder | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Ida Laursen 
17.45-18.25 Begyndere | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Ida Laursen 
17.00-17.40 Lettere øvede | Instruktør: Martin Grigel Vester | Hjælpeinstruktør: Magnus Prins
17.45-18.25 Øvede | Instruktør: Martin Grigel Vester | Hjælpeinstruktør: Magnus Prins

Fredag

17.00-17.40 Plask og leg | Instruktør: Rikke Borg | Hjælpeinstruktør: Klara Boye Tychsen
17.45-18.45 Nybegyndere / Begyndere | Instruktør: Anne Kathrine Christensen, Rikke Borg og Troels Kaj Christensen | Hjælpeinstruktør: Liv Christensen og Klara Boye Tychsen
17.00-17.40 Lettere øvede | Instruktør: Anne Kathrine Christensen og Troels Kaj Christensen | Hjælpeinstruktør: Liv Christensen

Søndag formiddag

9.50-10.30 Plask og leg | Instruktør: Kiri Knudsen | Hjælpeinstruktør: 
10.30-11.10 Nybegyndere | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Ida Laursen 
11.10-11.50 Begyndere | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Ida Laursen 
9.50-10.30 Lettere øvede | Instruktør: Per Rasmussen | Hjælpeinstruktør: Ida Laursen 

Søndag aften

17.00-17.40 Plask og leg | Instruktør: rene Johnsen | Hjælpeinstruktør: Mads Tornvig og Laura Johanson
17.40-18.20 Nybegyndere | Instruktør: Irene Johnsen | Hjælpeinstruktør: Mads Tornvig og Laura Johanson
18.20-19.00 Begyndere | Instruktør: Irene Johnsen og Oscar Lanng| Hjælpeinstruktør: Mads Tornvig
17.00-17.40 Lettere øvede | Instruktør: Jesper Aarhus og Oscar Lanng | Hjælpeinstruktør: 

17.40-18.20 Lettere øvede | Instruktør: Jesper Aarhus og Oscar Lanng | Hjælpeinstruktør: 

18.20-19.20 Øvede | Instruktør: Jesper Aarhus, Merete Guldberg og Caroline Guldberg| Hjælpeinstruktør: 

19.20-20.20 Voksne motionister (stort bassin) | Instruktør: Merete Guldberg
19.20-20.20 Voksne begyndere (lille bassin) | Instruktør: Lena Horsbøl og Caroline Guldberg 


Margrethegården – Babysvømning / Vandtilvænning


Mandag
15.00-16.00 Haletudser (0 - 1 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen
17.00-17.30 Nemoer (1 - 2 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen  
17.35-18.05 Sæler (2 - 3 år) | Instruktør: Christa Feldskov og Karen Andersen  


Senest opdateret 21. juni 2022





RIBE SVØMMEKLUB | JASMINPARKEN 51 |6760 RIBE | TELEFON 50 41 94 23 | CVR-NR. 29 90 88 77